تکنیک برش بوم

تکنیک برش بوم

همانطور که می دانید استفاده از هنر و آثار هنری در محیط زندگی، نقش به سزایی در بالا بردن روحیه و ایجاد احساس رضایتمندی در افراد ایفا می کند. حتی ایجاد یک تغییر کوچک در دکوراسیون خانه و محل کارتان، می تواند احساس خوشایندی در شما و اطرافیانتان ایجاد کند. برای ایجاد این تغییرات، لازم نیست هزینه بالایی بپردازید. با استفاده از تکنیک های هنری ساده و کمی ابتکار، می توانید به راحتی محیطی زیباتر ایجاد کنید. در این آموزش، با تکنیک ساده ولی کاربردی برش بوم آشنا می شویم.

تکنیک برش بوم

با استفاده از این تکنیک، می توانید به راحتی و طبق سلیقه خود، تابلو های زیبایی خلق کنید. دراین تکنیک به وسایل زیادی نیاز ندارید و لازم نیست یک هنرمند یا نقاش حرفه ای باشید. برای شروع، یک بوم نقاشی به اندازه و شکل دلخواهتان تهیه کنید. یک کاغذ، مداد و کاتر به همراه داشته باشید و شروع کنید.

تکنیک برش بوم

ابتدا طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. با یک جستجوی ساده در اینترنت، می توانید طرح های زیادی پیدا کنید. در مرحله بعد طرح را روی کاغذ چاپ کنید. اگر حرفه ای تر هستید می توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ نقاشی کنید. حالا بوم خود را برگردانید و طرح را به پشت بوم منتقل کنید. در صورت نیاز می توانید از شابلون برای این کار استفاده کنید. بعد از این مرحله، بخش هایی از طرح را طبق تصویر با کاتر ببرید. حالا بوم نقاشی را برگردانید و از تابلوی جدید خود لذت ببرید. 

تکنیک برش بوم
تکنیک برش بوم

می توانید از بوم ساده روی دیوار رنگی استفاده کنید تا کارتان جلوه بیشتری داشته باشد. همچنین می توانید بوم را به سلیقه خود رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ یا مقواهای رنگی در پشت بوم استفاده کنید ( به این صورت که آنها را از پشت به بوم بچسبانید تا بخش های بریده شده رنگی دیده شوند). امیدواریم از این مطلب آموزشی لذت برده باشید. برای دیدن آموزش های بیشتر می توانید از وبلاگ آرتونیم دیدن کنید.

اشتراک گذاری :